Profesyonel Temizlikte KaliteProfesyonel Temizlikte Kalite

Cami Temizliği

İbadet ederken ve hayatın diğer her anında temiz olmak birçok dinin emridir. Özellikle İslamiyet için çok önemli bir yeri olan temizlik olgusunun önemi, peygamberimiz tarafından ‘’Temizlik imandan gelir.’’ Hadis’i şerifiyle de pekiştirilmiştir. Her ibadetten önce abdest almayı şart koşan İslam dininde bir Müslümanın her zaman temiz olması gerekmektedir.

Dinin en önemli kurallarından biri kabul edilebilecek bu durum özellikle bir gün içerisinde birçok insan tarafından ziyaret edilen camilerde önemli bir yer teşkil etmektedir. Ülkemizde özellikle çalışan, eviden uzakta olanların veya sadece toplulukla namaz kılmak isteyen cemaatin bu tercihi cami temizliğinin ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Namazlar ve vaazlar sırasında birçok insanın uğrak yeri olan bu mekanda temizliğin profesyonel olarak yapılması gerekmektedir.

Camilerin yapısı gereği sahip olduğu halı kaplı, mermer kaplı bölgeler ve abdest alınan çeşmesi olan bölümlerin ayrı ayrı temizlenmesi, ekipmanlarının özel olması gerekmektedir. Cami temizliği sırasında Halıların süpürülmesi ve yıkanması detaylı olarak yapılmalı, mermerin hijyeni ve estetik görüntüsünün bozulmaması için özel ürünler kullanılmalı, abdest alınan bölgelerdeki bakterilere uygun ortam dikkate alınarak temizlik yapılmalıdır.

Müşterilerin tercihinin ön planda olduğu kurumsal firmamızda sözleşme dahilinde, alanında uzman kişiler tarafından yapılan temizlik için ekstra istekleriniz de bizim için önemlidir. Gerekirse sözleşme dahilinde gerekirse ekstra ücrete tabi olarak rutin dışındaki temizlik de firmamız tarafından sağlanmaktadır.

Ankara Özlem Temizlik tarafından sağlanan birinci sınıf cami temizliği hizmetimiz için firmamız telefonunu arayabilirsiniz.