Profesyonel Temizlikte KaliteProfesyonel Temizlikte Kalite

Fabrika Temizliği

Fabrikalar hem birçok insanın bir arada çalıştıkları ortam olmaları hem de birçok ürünün üretildiği yerler olmaları açısından özen gösterilmesi gereken mekanlardır. Özellikle temizlik işine özen göstermek olmazsa olmazlardan bir tanesidir. Kötü  yapılmış bir temizlik hem motivasyonu düşürecek hem de iş veriminin azalmasına sebep olup kar marjını düşürecektir.

Fabrika temizliği sırasında ilk akla gelen yerler; zemin, tuvalet, yemekhane gibi insanı etkileyecek yerlerdir. Firmamız sizin için bu gibi alanları temizleyecek insan kaynaklı mikroorganizmaların çapraz bulaşma yoluyla bulaşmasını önleyecektir.

Fabrikalarda özellikle makinelerin temizliği meşakkatli bir süreçtir. Gıda üretim fabrikalarında kullanılan kimyasalların özenli seçilmesi, yağ ve kirin çok bulunduğu ağır makineler için özel ekipmana sahip olunması önemlidir. Yapılacak özenli makine temizliği makinenin verimini artıracak, çalışanın işini kolaylaştıracak aynı zamanda makine ömrünü de uzatacaktır.

Bütün bunların yanında çalışan motivasyonu için de önemli bir etken olan fabrika temizliği konusunda hızlı ve kapsamlı çözümler kuracak bir temizlik ekibi önemlidir. Yere dökülen herhangi bir sıvı veya makine yağı iş kazasına kadar varabilecek durumlara neden olabileceği için temizlik her şeyden önce işçi sağlığı için dikkate alınmalıdır. Ağır makinelerin, hijyenik olması gereken ortamların temizleneceği fabrikaların temizliğinin profesyonel firmalar tarafından yapılması önemlidir. Temizliğin fabrika sorumlusunun refakatiyle yapılması iş kazalarının önüne geçilmesi gerekmektedir. Bütün alanlar için ayrı temizlik malzemeleri kullanılıp çapraz bulaşmanın önüne geçilmelidir.

Profesyonel bir fabrika temizliği hizmeti almak için Ankara Özlem Temizlik’i arayabilirsiniz.