Profesyonel Temizlikte KaliteProfesyonel Temizlikte Kalite

Hastane Temizliği

Hastanelerde her gün değişen popülasyon, gelen giden hasta insanlar, her gün o insanlarla muhatap olan doktorlar ve çalışanlar için hijyen oldukça önemli bir konudur. Özellikle hastaneye gelen insanların belli hastalıklar yüzünden geliyor olması hastane temizliği konusunda daha büyük özen ve özel temizlik gerektirir.

Hastane temizliği sırasında Her bölge için ayrı malzeme kullanılması, kullanılan kimyasalların her bölge için ayrı ayrı seçilmiş olması ve temizliği yapan kişilerin durumun bilincinde olmaları gerekmektedir. Özellikle çapraz bulaşma dediğimiz mikro organizma yayılmasına bir ürünle farklı yerlerin defalarca temizlenmesiyle kolaylıkla yol açılmış olur. Bu durum hastanelerde oldukça tehlikeli bir hal alır.

Hastanelerde resepsiyon, bekleme odası gibi günlük temizlik isteyen alanlar bulunduğu gibi; yoğun bakım üniteleri, ameliyathaneler gibi profesyonellik isteyen bölümler bulunmaktadır. Bu durumdan ötürü her bölge için ayrı ayrı temizlik malzemesi tasarlanmalı ve uzman kişiler temizlik yapmalıdır.

TSE belgeli, kaliteli ve insan sağlığı için tehlike oluşturmayan ürünlerin kullanılması da ayrı bir gerekliliktir. Detaylı temizlik için gereken farklı ürünlerin hastane tarafından temini veya sözleşmeye göre alınarak faturaya yansıtılması durumu söz konusudur.

Ankara Özlem Temizlik tecrübeli, alanında uzmanlaşmış ve sözleşmeli kadrosuyla hastane temizliği için profesyonel hizmeti sağlamıştır. Amatör firmaların merdiven altı ürünleriyle, yetersiz temizliğiyle insan sağlığını tehdit etmemesi için, siz ve hastanenizi tercih eden bütün hastalarınız için telefonumuzu arayabilir, hizmetlerimiz konusunda bilgi alabilirsiniz.