Profesyonel Temizlikte KaliteProfesyonel Temizlikte Kalite

Otel Temizliği

Globalleşen dünyada oteller büyük bir konaklama sorununu gidermektedir. Büyükten küçüğe, yıldızlısından moteline bütün oteller yerli yabancı birçok müşteriye hitap etmektedir. İş gezileri, tatiller, ziyaretler sırasında birçok insan tarafından kullanılan ve sürekli döngü içerisinde olan bu konaklama birimlerinin A’dan Z’ye her konuda donanımlı olması gerekmektedir. İnsanlar konaklama için günler önceden internetten araştırma yapıp yer ayırtmakta ve kimi zaman otellere dair her yorumu tek tek okuyarak karar vermektedir. Özellikle tek tıkla dünyanın öbür ucuna ulaşabildiğimiz bu çağda en ufak kötü bir yorum otelin gelirini büyük ölçüde etkilemektedir.

Otel yönetimlerinin dikkat etmesi gereken en önemli unsur ise temizliktir. İşin uzmanı tarafından yapılmazsa firma imajına büyük zarar verebilecek otel temizliği konusunda kurumsal firmalarla çalışılması her zaman otelin yararına olacaktır. Otelin büyüklüğü veya kapasitesi önemsenmeden en ince ayrıntısına kadar temizlik yapılması otelin, misafirlerinin sağlığını ne kadar önemsediğini gösterir.

Otel temizliğinde yer döşemesinden, tuvalete, cam temizliğinden aynalara kadar her türlü ayrıntıya dikkat edilerek bilinçli ve koordineli bir şekilde hareket edilmesi gerekmektedir. Otel temizliğinde özellikle bakterilerin çoğalması için en rahat ortamlar olan banyo ve tuvaletlerin müşteri değişimi yaşanmasa bile düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Duşa kabin veya küvette bulunabilecek bir tel saç bile konaklamacının aklına soru işaretlerinin takılmasına ve otel için olumsuz yorumlarda bulunmasına neden olur.

Ankara Özlem Temizlik, temizlik konusunda kurumsallaşmış bir firma olup, otel temizliğinde uzmanlaşmış ve kadrolaşmış personeliyle sizin ve müşterilerinizin memnuniyeti için çalışmalarını sürdürmektedir.