Profesyonel Temizlikte KaliteProfesyonel Temizlikte Kalite

Dış Cephe ve Cam Temizliği

Bir binanın içi kadar dışının da özenli, şık ve temiz olması hem kullanıcıyı hem de müşteriyi memnun eder.  Toz içinde, derme çatma bir binadan kimse alış veriş yapmak istemez. Bu sebeple binanın içi kadar dışının da temizlikleri ve bakımları aksatılmamalıdır.

Dış cephe ve cam temizliğinde dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Bunlardan ilki ve en önemlisi işçi güvenliğidir. Eğer bir işçinin canı tehlikeye atılarak, güvenlik önlemleri alınmadan bir temizlik yapılıyorsa etik kuralların ve yasaların dışına çıkılmış olur. Ayrıca kendini güvende hissetmeyen işçinin yaptığı işin de ne kadar baştan savma olacağı tahmin edilebilir.

İkinci bir husussa dış cephe temizlerken cam, metal ve diğer malzemelerden oluşan yüzeylerin temizlikleri yüzeye uygun maddelerle yapılmalıdır. Uygun ürünler kullanılmadığı takdirde dış cephede hasar meydana gelir ve işveren zarara uğratılmış olur.

Yılda iki kez yapılması önerilen dış cephe ve cam temizliği, kuralına uygun yapıldığı takdirde korozyonun önüne geçilmesinde önemli bir rol oynar, Yağmur, toz, rüzgar gibi korozyona eden olan etkenlerin yıkıcı oranlarının azalmasını sağlar. Bu durum aynı zamanda binanızın kaliteli ve şık görüntüsünün bozulmamasını sağlar.

Ankara Özlem Temizlik şirketi eğitimli ve SGK’ları yapılmış ekibi, gerekli araçları (vinç, asma sepet, güvenlik kemeri, örümcek vinç gibi sistemler),  iş güvenliği yasasına uygun ekip ve ekipmanlarıyla dış cephe ve cam temizliği için binanıza uygun çözümler sunuyor.